Novinky 2012/2013

Nové fotky

15.05.2013 11:36

 

Členové si mohou prohlédnout nějaké fotky z rozlučkové akce. Další budou postupně následovat, jen co je všechny schrastíme ;)

Poděkování

13.05.2013 09:10

 

Děkujeme všem členům, účinkujícím i návštěvníkům naší rozlučkové akce, věříme, že se jim všem líbila a že se s nimi brzo setkáme znovu. Extra poděkování patří kapele Ukradený Vjecy !

Rozloučení se sezónou

28.04.2013 19:55

 

Pro všechny návštěvníky našeho webu bychom rádi zveřejnili informace o nadcházející události. Dne 11.5. proběhne v rámci ukončení hokejové sezóny a oslav vítězství megapárty s doprovodným programem, kde hudební produkci zajistí oblíbená skupina UKRADENÝ VJECY. Upozorňujeme všechny, kdo uvažují toto setkání navštívit, že tato akce není klasický bigbít, ale párty pro uzavřenou společnost, na kterou je NUTNÉ mít vstupenku. Bez ní nebude nikdo vpuštěn !! 

Kdokoliv má tedy zájem, ať požádá o vstupenku emailem na : ahc-vacice@seznam.cz , cena jedné je 100,- Kč.

Děkujeme za pochopení.

Náhradní díly

04.04.2013 14:39

 

Naši zvědové, kteří se hodně často pohybují v lokále U Šroubka, zjistili, že se tam našlo značné množství klubových čepic, triček všech druhů a dokonce dvoje slipy s khaki-lajnou na zádi. Komu tyto náhradní díly chybí, nechť si je vyzvedne.

P.S. Koho uvidim bez čepice, dostane vejprask ;)

Vítězstvím k vítězství !

02.04.2013 16:02

 

Sváteční Velikonoční neděle přinesla nejen poslední den, kdy bylo na klatovském zimáku možné stoupnout na led, ale také dva poslední zápasy letošního ročníku Šumavské ligy amatérského hokeje. A jeden z nich, ten, který nás nejvíce zajímá, byl pro celou sezónu klíčový, rozhodoval totiž o celkovém pořadí první trojice týmů. Pokud by utkání HC 2009 Nýrsko vs. AHC Vačice Klatovy skončilo remízou nebo dokonce vysokou prohrou hostů, skončily by Vačice na druhém resp. třetím místě a to nechtěli dopustit samotní hráči ani fanoušci, kteří dorazili do hlediště ve vysokém počtu, troufám si říct největším v celé sezóně.

Před odchodem z kabin si vzal Čubís slovo a jasně zdůraznil, co všechno můžme dnes získat ale i ztratit, jestli naše práce přinese úspěch a radost nebo zklamání. Takto namotivovaní nastupovali hráči Vačic jeden po druhém na led a chtěli sami sobě dokázat, že jsou tak silní, jak vítězové poháru mají být. Ve ztrhujícím a napínavém zápase, jemuž dělalo publikum Vačic jedinečnou atmosféru, nechyběla tvrdost, vyloučení, góly ani chuť vítězit a přesto nálada mezi oběma mužstvy nebyla vyhrocená. Po přesných zásazích Máry a Páji (2x) jsme vyhráli první třetinu 0:3.

Do další třetiny jsme se nenechali zmást, HC 2009 Nýrsko je kvalitní fyzicky dobře připravený soupeř, což dokazovalo nejen v přesilovkách. Tu nejkritičtější jsme přečkali dokonce s vlatním úspěchem. Při vyloučení Vlčáka za sekání, Váče za zdržování hry a Máry za krosček jsme byli dlouhou dobu v sevření 3 na 5. Nepřesnou rozehrávku Nýrska vystihl Šozda, svou bleskovou rychlostí přebruslil všechny protivníky snažící se puk zachytit a v samostatném úniku krásným blafákem vyfotil Nýrského gólmana a zvýšil na 0:4. Domácím se sice podařilo snížit, jeden gól bylo ovšem maximum, které jim ve skvělé formě připravený Peri dovolil. Pomáhali mu dobře hrající obránci, kteří nedali Nýrsku ani metr ledu zadarmo, Pelech dokonce nehleděl na zranění a obětavě padal do střel.

Ve třetí části ještě náskok Vačic zvýšil Čubís, který několik posledních zápasů ranami z modré čáry ničil holenní chrániče před ním stojících útočníků a konečně jeho kanonáda prošla až do brány. Podobně se prosadil Milan M. a zajistil tak šestý gól. Sedmou kulku z revolvéru AHC Vačice Klatovy vpálil do terče HC 2009 Nýrska Jiřin a nabíjel mu na ni Krakula luxusním pasem do samostatného nájezdu. Jiřin, nejlepší střelec našeho týmu, trefil do černého střelou zápěstím a završil tím dnešní skóre, stanovil celkový počet vstřelených branek na 93 a stejně tak, jako sezónu 2012/2013 gólově otevíral v prvním zápase sezóny, ji posledním gólem letošního ročníku uzavřel.

Celý tým Vačic hrál srdcem, jeden bojoval pro druhého a díky tomu se podařilo ve zlatém zápase deklasovat HC 2009 Nýrsko 7:1. Tímto vítězstvím na druhou zároveň sfoukl svíčku nadějí HC Vizi Auto a AHC Čáp Auto a odstavil je na druhou resp. třetí kolej v celkovém pořadí.

Samostatnou kapitolu by si zasloužili věrní fanoušci týmu AHC Vačice Klatovy. Jejich bubny, trumpety a hlasy ladily lépe než České filharmonii a hnaly hráče kupředu. Bobšův unikátní projev, burcování a neúnavné vyvolávání zvedalo ze sedaček lidi nejspíš v celém Podhůrčí. Povzbudivá hesla napsaná zlatým písmem na plachtě vlastnoručně vyrobené Čubísovou ženou a kreslená vlajka šestileté Vlčákovy dcery společně s přítomností fanynek v oranžových čepicích dodávaly zápasu extraligovou atmosféru. Děkujeme a těšíme se na Vás příští sezónu !!!

Hvězda utkání : TÝM AHC VAČICE KLATOVY

5+2 dny

27.03.2013 16:33

 

S radostí si dovolujeme oznámit, že v zítřejším vydání (čtvrtek 28.3.) týdeníku "5+2 dny" pro okres Klatovy se můžete dočíst o počínání a účinkování týmu AHC Vačice Klatovy na mezinárodním turnaji Winter FunCup 2013.

Poslední zápas

27.03.2013 13:13

 

AHC Vačice Klatovy mají jedinečný primát a to v poctě zahájení a ukončení celé ligy. Absolutně poslední zápas letošního ročníku serají v roli hostů proti týmu HC 2009 Nýrsko v neděli 31.3.2013 od 12,45 hodin. Přijďte všichni podpořit svůj tým, rozloučit se se sezónou a případně oslavit titul ! Pokud totiž Vačice zvládnou tento zápas dvoubodově, stanou se mistry ŠLAH a o to více potřebují Vaši účast v ochozech.

Zpět do čela tabulky

25.03.2013 10:05

 

Neděle 24.3. dokonale ukázala, že hokej je synonymem pro napětí, vnitřní sílu, odhodlání a touhu ale i štěstí a že v tomto kolektivním sportu není nic jednoznačně určeno. A právě štěstí, které nebylo Vačicím v minulém zápase proti HC Vizi Auto nakloněno, se do jejich kabiny vrátilo v tu nejvíce potřebnou chvíli. HC Vizi Auto totiž prohrálo s dalším autoklubem AHC Čáp Auto a nahrálo Vačicím na smeč, kterou bylo nutné vpálit do hřiště o poznání lépe než předvedl Berdych v duelu s Nadalem. S těmito trumfy v ruce šel tým AHC Vačice Klatovy do odpoledního souboje proti zkušenému a nepříjemnému soupeři HC AutoKempf a v banku bylo hodně - možnost urvat zpět první místo v průběžné tabulce.

Jak jsme si už zvykli, zápasy těchto týmů trhají rekordy v počtu vyloučených hráčů a stejně tak tomu bylo i tentokrát, kdy rozhodčí udělili 24 trestů včetně dvou osobních. Vačice měli první možnost přesilovky, ale ta se jim moc nevydařila a vzápětí přišlo prudké nastřelení hráčů Kempfu na Periho, které ho z velké dálky překvapilo a odrazem od jeho přilby skončilo v síti. Nedlouho poté dostali hosté také svou první přesilovku a když po buly Milda vyhodil puk z obranného pásma mezi diváky, měli téměř celou minutu a půl výhodu 5 na 3 a tu se jim povedlo využít i přes Periho opakované bleskové zákroky betonem. Pro Vačice bylo v tomto momentu důležité nesložit karty, bojovat a jít do hry stylem all-in čili o všechno. Do zápasu nás vrátil Jiřin, bez servítek protlačil puk přes dva obránce až za brankovou čáru. Karkula měl jedinečnou příležitost vyrovnat v samostatném úniku, ale brankář mu učebnicový blafák vytěsnil špičkou brusle. Několikrát měl našlápnuto i Šozda a Mára, ale zatím bez úspěchu. První část tak skončila 1:2.

Po přestávkovém Čubísově proslovu přišel na led jiný tým. Silnější, odhodlanější a s větší vůlí vyhrát. Při tlaku v útočném pásmu si chtěl Pelech na modré čáře zpracovat vyhozený puk bruslí, ten se mu ale biliárově odrážel od jedné nohy k druhé až do chvíle, kdy s napřaženou hokejkou poposkočil, natřel neposedný kotouč vší silou a jeho rána byla ranou vyrovnávací. Šancí na obou stranách neubývalo, zvonily tyčky, hráči clonící před bránou doráželi, dál se faulovalo a oba týmy si opět zkusily přesilovky 5 na 3, pořád se však skóre nezměnilo. Až Karkula chvíli před druhou sirénou zpracoval před bránou Jiřinovu přihrávku a bekhendem trefil jedinou skulinku, kterou brankář Kempfu nechal nezakrytou. Po druhé třetině už Vačice vedli 3:2.

V závěrečné části jsme mohli vidět velice zajímavé představení. Hráči Vačic se předváděli pěknými gólovými situacemi, jejich protihráči se zviditelňovali spíše nesportovním chováním, za které vyfasovali jeden osobní desetiminutový trest a jeden trest ve hře do konce utkání. Napětí by se dalo krájet a toho využil zkušenostmi ostřílený Pelech, když ještě v plném počtu hráčů na ledě zvýšil znovu svou nechytatelnou peckou od modré čáry na 4:2. Následoval ho Jiřin v přesilovce, který chtěl ukázat, že i jeho bomby jsou gólové a z téměř stejného místa jako Pelech přidal do sítě Kempfu pátou branku. A ještě to nebylo všechno. Šestý záznam do tabulky střelců zajistil v další dvojnásobné početní výhodě Bobeš, který si tím zahojil všechny rány, které v utkání schytal. Družstvo AHC Vačice zaznamenalo ještě sedmý gól, ale ten padl těsně po odpískání čeho jiného než prohřešku proti pravidlům a nebyl tedy uznán.

Ve vyhroceném utkání nabitém vysokým napětím, emocemi, nedovolenými zákroky i nebezpečnými střety, které měly za následek několik zranění a zhmoždění hokejových těl, vybojoval tým AHC Vačice Klatovy první výhrou nad HC Autokempf medailové vítězství 6:2 a před posledním zápasem sezóny se vrátil zpět do čela tabulky.

DĚKUJEME VŠEM FANOUŠKŮM ZA PODPORU A ÚŽASNOU ATMOSFÉRU !

Branky a nahrávky : Jiřin 2+1, Pelech 2+0, Karkula 1+1, Bobeš 1+0

Zápas

23.03.2013 19:11

 

Velice těžké a důležité utkání čeká hokejisty AHC Vačice Klatovy v neděli 24.3. od 16,45 hodin proti HC AutoKempf na klatovském zimáku. Přijďte je podpořit.

Členové si můžou přečíst soupisku v sekci pro ně určené...

Bitva o první příčku

18.03.2013 16:19

 

Utkání odehrané v neděli 17.3. mezi AHC Vačice Klatovy a HC Vizi Auto bylo atraktivní ze dvou důvodů. Jednak se v něm rozhodovalo, který z týmů obsadí dvě kola před koncem sezóny průběžné první místo v tabulce a za druhé se vedoucí obou týmů přátelsky dohodli, že povolí start Petra Bělíka za AHC Vačice a Jiřího Kobzíka za HC Vizi. Tito hráči jsou totiž v nástupu za své týmy limitováni pravidly ligy díky svým hokejovým zkušenostem z let minulých. První jmenovaný bohužel onemocněl a tak jako tahák zápasu skočil na led jenom Jiří Kobzík.

Souboj prozatím prvního a druhého týmu ligy sliboval těžké a divácky zajímavé utkání a to se také potvrdilo hned v úvodních vteřinách - Vizi Auto po vyhrané buly vstoupilo do zápasu na plné obrátky a tempo bylo od začátku obrovské. Strážce svatyně hostů Peri Vačice několika zákroky podržel a tak útočníci měli dostatek klidu, aby se zaměřili na svou práci - tlak na soupeřovu bránu. A to se nepodařilo nikomu jinému než bojovníkovi Jiřinovi, který si sebral o mantinel nahozený puk a střelou za gólmanova záda poprvé rozjásal věrné fanoušky Vačic, kterých byla v hledišti jasná převaha. I když boj byl z velké většiny čistý, hra se nevyhnula vyloučením a první putoval za katr hráč domácích HC Vizi. Hosté si v ní ale mnoho vyložených šancí nevytvořili a chvíli po jejím skončení si zahráli oslabení i oni. Přesilovce se ubránili a těsně po jejím skončení se ukázkovou akcí předvedla druhá řada. Čubís ji začal rozehrávkou na Rajčáka, ten posunul na Páju, tělem mu odstavil bránícího hráče a náš centr už měl cestu volnou. Technickou střelou zvýšil na 0:2. HC Vizi se v první třetině podařilo snížit lehkou střelou po zemi od modré čáry, kterou brankář Vačic i přes čistý výhled nechal projít do sítě podél tyčky.

Start do druhé části patřil jednoznačně Vizi, možná pět minut se hrálo výhradně v jejich útočném pásmu. Z toho logicky vyplýval drtivý tlak před bránou oranžových a tvrdé osobní souboje, ale Peri žádnou změnu skóre nepřipustil a dokonce ani nikdo nebyl vyloučen. Vačice si po polovině zápasu vybojovali nějaké nadějné šance, ale chyběl důraz a přesnost v koncovce.

Poslední díl této trilogie měli všichni z našich hráčů jasný úkol a nechtěli hokejistům soupeře dovolit obrat zápasu. Bohužel při nás v klíčových okamžicích nestálo štěstí a objevily se i nějaké chyby, které znamenaly vyrovnání a následně i vedení HC Vizi. Vlastní těžce vydřené možnosti jsme nevyužili a po hrubce při rozehrávce na obranné modré čáře jsme nabídli protivníkům vyloženou šanci, po které jsme přišli o jednobrankový náskok. V další fázi zápasu jsme museli čelit častým nájezdům útočících dvojic a trojic HC Vizi, ale Peri ve spolupráci se zadáky držel výsledek nerozhodný. Na druhé straně Šozda, Mára, Čubís a Jiřin promarnili dobré gólovky, které si sami vytvořili. A tak přišel trest v podobě dvou nešťastných vlastních gólů, které padly odrazem od bruslí hráčů bojujících ve vlastním brankovišti.

A tak i přesto, že tým Vačic vsítil celkem čtyři branky, prohrál v atraktivním, velice hokejovém a pohledném zápase 2:4 a musel přenechat vedoucí příčku svým přemožitelům.

Branky a nahrávky : Jiřin 1+0, Pája 1+0, Rajčák 0+1