Tento web je určen pro hráče, fanoušky a všechny další příznivce Šumavské ligy amatérského hokeje. Dozvíte se tu velké množství informací týkajících se nejen této ligy, ale zejména našeho hokejového týmu AHC Vačice Klatovy, jeho výsledcích, statistikách, sponzorech i o hokejových a nehokejových informacích a aktivitách jednotlivých členů.

Můžete zde zároveň diskutovat jak s hráči týmu tak s ostatními návštěvníky na našem fóru.

Novinky 2015/2016

Desítka na kontě

07.03.2016 18:49

Největším nedostatkem hráčů je v letošní sezóně postižen jednoznačně HC Tomahawks, jehož část se loni odpojila a přestoupila do nově vznikajícího družstva. Málokdy je vidět zelené Tomahawky v sestavě čítající více než deset hokejistů a nejinak tomu bylo i v utkání proti hostujícím Vačicím. Domácí nicméně stejně jako vždy nastoupili s nadšením a zdravým odhodláním, i když nabitá soupiska Vačic slibovala od začátku nepříjemný debakl.

Ale nenechme se mýlit, byly to právě Tomahawky, které se skvěle chytajícím gólmanem za zády otevřely skóre. Předcházela tomu hrubá chyba v rozehrávce oranžových. Kdybychom počítali vytvořené šance, Vačice by drtivým rozdílem vedly, ale v hokeji se počítají góly a těch v tuhle chvíli měly Tomahawky o jeden víc.

Každý útok favorizovaného týmu měl za střídání minimálně jednu možnost ke skórování, ale brankoviště soupeře bylo jako zakleté. Ani ty nejvyloženější akce neprošly přes ochranné magnetické pole indiánské svatyně za gólmanova záda.

Na vyrovnání bylo zapotřebí nejen rychlosti a tvrdosti, ale zejména zkušeností a těch má Čubís dost a dost. Po přihrávce si najel do volného prostoru a svižnou střelou srovnal momentální výsledek.

Další góly na sebe nenechaly dlouho čekat a zejména naše nejsilnější pětka udržovala vytrvalého brankáře Tomahawků pod palbou. Chytal skutečně výborně.

Ale jak už to bývá, s nízkým počtem hráčů rychle ubývá sil a domácí neměly dostatek potřebné energie, aby se mohli důkladně bránit.

Proto se Tomahawkům letos ani potřetí nepodařilo obrat loňského vicemistra o body a Vačicím podlehli vysoko 1:10.

Premiéra druhého gólmana s nulou

24.02.2016 13:47

Osm branek, čtyři tyčky a jeden neuznaný gól. Taková je bilance utkání mezi Vačicemi a Poběžovicemi. Tato statistika se ovšem netýká
obou soupeřů, je to skóre zaznamenané pouze na straně domácích hráčů z Klatov.

Vačice první třetinu sice nevyhrály žádným zásadním rozdílem, světelná tabule ukazovala po patnácti minutách 2:0 v jejich prospěch, ale na týmu bylo vidět, že od minulé upachtěné výhry nad Tangem přeladil na úplně jinou frekvenci. A pokud bychom měli mluvit o frekvenci bruslení, ta byla rovnou několikanásobná, zápas měl spád a bylo se rozhodně na co dívat.

Brankové skóre otevřel Jiřin pěknou střelou po přihrávce Čubíse, na kterém je vidět, že se do zápasového kolotoče vrátil ve formě. Další gól vsítil Pelech, v tomto duelu byl vyloženě při chuti, podnikal nebezpečné výpady a tvrdě střílel, ale branková konstrukce soupeře byla bohužel ve většině případů na svém místě.

Od poloviny hrací doby jsme mohli sledovat, jak se Bendís se Smotlem přibližují hattricku a mohli jsme jen domýšlet, jestli ho někdo z nich dosáhne. Blíže k němu měl Smotl, který měl několik možností při samostatných unicích, ale nakonec si tři góly připsal Bendís. Tím posledním byla prudká dorážka opět po Smotlově individuální akci.

Poběžovice byly dobrým protivníkem, nejednou ohrozily svatyni Vačic, kterou premiérově hájila jejich nová gólmanská dvojka. Mára svou roli zvládl výtečně, s velikým přehledem a jistotou zastavil všechny puky před brankovou čarou a oranžové skutečně podržel.

Vačice jako celek šlapaly lépe než perfektně seřízená mašina a zaslouženě zvítězily 8:0.

Třetí část zahájena

10.02.2016 11:43

Jak už jsme v této soutěži zvyklí, třetí část je z pohledu domácích resp. hostujících týmů opakováním části první. Patnáctý zápas letošní sezóny tím pádem Vačice odehrály proti hostujícímu Nýrsku, které přijelo v nezvykle vysokém počtu hráčů. Je vidět, že odpolední hrací časy mají něco do sebe nejen ve prospěch diváků, ale i samotných týmů, narozdíl od večerních až nočních zahajování.

Přestože pozápasový výčet trestů byl 3:3, hokej nebyl nijak tvrdý nebo agresivní. Nýrsko, stejně jako Vačice, totiž patří mezi týmy, které hrají více hlavou než tělem a i z tohoto důvodu byla hra z velké části vyrovnaná. Sice v první třetině mělo Nýrsko lehkou převahu a zahrozilo hned několika nebezpečnými výpady, ve kterém Perimu v zákroku pomohla nejen tyčka, ale i násada hokejky, kterou mistrně vložil do střely.

Pak se ovšem konečně rozbruslili naši nejproduktivnější hráči, kteří se s oblibou zapisují do střeleckých statistik. Po první třetině Vačice vedly 4:0 zásluhou Běldy, Bendíse, Rajčáka a Karkuly. Vzpomeňme, že Bělda si do první přestávky připsal 2+1 kanadský bod.

Nýrsko v druhé části přidalo nebo lépe řečeno zpřesnilo výsledky svých akcí a zaznamenalo tři branky, Vačice ovšem nasázely do soupeřovy sítě v této fázi zápasu góly čtyři a nutno poznamenat, že některé z nich byly velice pohledné. Kombinace v útoku domácích rozhodně nechyběla.

Korekce konečného výsledku ze strany Nýrska přišla v poslední třetině, kdy jednou trefou hosté snížili na 8:4 ve prospěch Vačic.

Branky a nahrávky : Bělda (3+1), Bendís (1+3), Smotl (2+0), Rajčák (1+2), Karkula (1+0), Mára (0+1)

Veselé Vánoce

23.12.2015 00:48

Veselé Vánoce, pevné zdraví a spoustu gólů v roce 2016 přejí Vačice ;)

Zdařený obrat

19.10.2015 21:56

Další zápas, tentokrát třetí v pořadí, si Vačice zahrály opět v pozdních hodinách a soupeřem jim byly Poběžovice - tým, který je schopný porazit i ta nejsilnější mužstva v lize. V probíhajícím teprve třetím kole je těžké hodnotit fazónu jednotlivých protivníků, ale účinkování na ledě prozradí mnohé samo za sebe.

Poběžky byly první, kdo dokázal letos připravit Periho a jeho Vačice o čisté konto a to hned v úvodu zápasu. Oranžoví se nechali zaskočit a přechod do útočného pásma jim nevycházel, navíc museli dávat veliký pozor na brejkové hráče soupeře číhající na polovině kluziště. O to byla šance na potenciální tlak slabší. Navíc ke konci první třetiny se po hrubé chybě v obraně dostal poběžovický útočník sám před Periho a skóroval na 2:0.

Do druhé části se Vačice oklepaly z nepříjemného začátku, ztužily obranu a zvýšily počet střel na soupeřovu bránu. Výsledkem byla Rajčákova trefa, kdy svou vlastní ránu dorazil z nepochopitelného úhlu. V jednu chvíli měl velikou šanci na vyrovnání Richie, ale těsně před finální střelou mu puk sklouzl z hole. Jiřin pálil odkud mohl a Bělda kličkoval s pukem mezi poběžovickými hráči jako sjezdař při slalomu mezi praporky, ale neproměnili.

Mára burcoval střídačku k maximálnímu výkonu a sám zažehnul oheň tam, kde ještě před chvílí bylo pusté spáleniště. Střelou mezi brankářovy betony srovnal stav na 2:2 a o pár minut později strhnul krásnou akcí vedení na stranu Vačic.

Zbytek třetiny si domácí hráči náskok pohlídali a díky výrazné podpoře Periho zvládli obrat v zápase na 3:2 v jejich prospěch.

Branky a nahrávky : Mára (2+0), Rajčák (1+0)

Peri : druhý zápas, druhý shutout

19.10.2015 21:52

Tango nastoupilo do zápasu proti Vačicím velice sebevědomě a od první vteřiny nasadilo vysoké tempo hry. Bylo vidět, že tým na sobě hodně zapracoval a rapidně zvedl svoje kvality. Nebylo to Tango z minulých ročníků, bylo to Tango důslednější, silnější, rychlejší a přesnější. Nebýt Periho v bráně Vačic, byl by výsledek dopadl určitě jinak.

Jenže nelze porovnávat neporovnatelné. Peri je základním nosným kamenem oranžového týmu , jenž během prvních dvou utkání sezóny nedostal ani jeden gól. Ačkoli tedy bylo Tango sebevíce aktivní a hodně se tlačilo do brankoviště na případnou dorážku, kotouč za brankovou čáru nedostali.

Obraz zápasu ovšem nevypadal jednostranně, Vačice hrozily ze stejného počtu šancí, ale i soupeřův nový gólman chytal na jedničku. Dlouho se čekalo na první branku a tu v sedmnácté minutě vsítil Richie, jemuž letošní sezóna zatím skvěle vychází. Na jeho úspěch navázal až za dlouhých patnáct odehraných minut Pája a byla to poslední změna skóre tohoto zápasu.

Vačice v nočním zápase porazily Tango 2:0 a odešly spát spánkem spravedlivých.

Pozn.:  V tomto duelu došlo k nečekánému a nikým nezaviněnému kolapsu hráče Tanga. Doufáme, že je vše v pořádku a přejeme rychlý návrat do kondice.

Branky a nahrávky : Richie (1+0), Pája (1+0), Kulík (0+2)

Na svatého Václava za dva body

28.09.2015 23:17

Ve svém prvním letošním ostrém zápase vyzvaly AHC Vačice na domácí scéně soupeře z Nýrska, v jehož barvách se objevily i některé tváře z rozpadnuvšího se HC Kinetic. Pro úplnost připomeňme, že do sezóny 2015/2016 se nezapojí ani HC Čápi, kteří v lize odehráli minimálně tři ročníky.

Svatováclavský hokej dvou prvně jmenovaných mužstev nebyl nijak výrazně líbivý, ale rozhodně byl vyrovnaný. Oba týmy byly postiženy nedostatkem hráčů pracujících v zahraničí a hosté museli dokonce povolat do branky hráče z pole. Jeho výkon byl ovšem naprosto dostačující útokům, které domácí Vačice podnikaly. Dnešní gólman Nýrska předvedl dobrý výkon a jako první ho dokázal překonat až v počátku druhé třetiny Richie po samostatném úniku.

Hned v dalším střídání Rajčák nakročil s pukem do útočného pásma a bleskově vypálil přímo mezi betony hostujícího brankáře. Vačice si tedy během půl minuty vybudovaly dvoubrankový náskok, který Peri bedlivě střežil svými přesnými zákroky. S jistotou kryl střely z dálky a neztrácel přehled ani v tlačenicích před brankovištěm. Svůj výkon podtrhl zmařením trestného střílení, které rozhodčí signalizoval po faulu na útočníka soupeře.

První vítězství Vačic potvrdil v poslední části Jiřin svižnou střelou zápěstím a zaznamenal poslední dnešní kanadský bod. Přestože ani jeden z týmů neměl výrazně navrch, Vačice byly produktivnější a zvítězily 3:0 po třetinách 0:0 - 2:0 - 1:0.

Branky a nahrávky : Richie (1+1), Rajčák (1+0), Jiřin (1+0), Váč (0+1)