Ze včerejší schůze rady ligy Vám ve stručnosti přinášíme následující nejdůležitější poznatky, které mají vliv na další vývoj sezóny. Bodů k řešení byla spousta včetně osvětlení ledu, hraní mezi svátky Vánočními apod., ale ty nejdůležitější z nich jsou :

- Žádný ze zápasů nebyl kontumován ani nebylo změněno skóre

- Za HC Vizi Auto nesmí nastupovat Jiří Kobzík

- Za AHC Auto Čáp nesmí nastupovat Jiří Uhlík do doby, kdy bude potvrzena jeho neúčast v týmu HC Díly

- Za AHC Vačice nesmí nastupovat Petr Bělík

- Vedoucími týmů bylo schváleno, že gólman Kinetiku Jan Jonáš smí odchytat pouze druhou část sezóny, během první části začal totiž chytat v týmu HC Klatovy B (krajská liga), což je proti pravidlům.

- Protesty k utkáním je možno podávat pouze do konce utkání (dříve bylo do 10 minut po ukončení utkání)

- Systém určování pořadí jednotlivých týmů v průběhu sezóny se řídí principy ČSLH

- V zápisu o utkání není nutné vyškrtávat hráče, kteří k utkání nenastoupí

Gratulace

28.11.2012 12:39

Změna v tabulce - oficiální prohlášení

27.11.2012 14:44

Jelikož hokejová soutěž ŠLAH není registrovaná, neřídí se pravidly a řády APK LH nýbrž vlastními pravidly ŠLAH. V nich je mimo jiné odlišné i určování pořadí jednotlivých týmů.

Jak je většina z nás zvyklá a jak je pro představu uvedeno v článku 416 Herního řádu Tipsport extraligy vydaného APK LH,

"Pořadí družstev v době, kdy ještě neskončila soutěž nebo její část, se určí podle:
a) vyššího počtu bodů,
b) vyššího brankového rozdílu,
c) vyššího počtu vstřelených branek."

Bohužel tento výklad je odlišný od pravidla č. 10 Pravidel hry Šumavské ligy amatérského hokeje, který říká :

"OCENĚNÍ : Při zpracování celkových výsledků se bude brát zřetel na:
1.místo PUTOVNÍ POHÁR                                     2.POČET BODŮ ZE VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ
            POHÁR UMÍSTĚNÍ               DIPLOM         3.SKÓRE ZE VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ
2.-4.místo POHÁR UMÍSTĚNÍ            DIPLOM        4.CELKOVÉ SKÓRE
5.-10.místo PLAKETA UMÍSTĚNÍ       DIPLOM         5.LOS (do archivu budou zapsány oba týmy)"

Toto pravidlo sice konkrétně neurčuje, jak jsou výsledky počítány v době, kdy ještě soutěž probíhá, nicméně s ohledem na výše uvedený výklad jsme nuceni konstatovat, že námi vydaná aktuální tabulka, na které AHC Vačice Klatovy obsadily první místo, není platná.

V platné tabulce je na prvním pozici tým AHC Čáp Auto z důvodu lepšího bodového zisku při vzájemném zápase proti týmu AHC Vačice Klatovy, který je po 7. kole na místě druhém.

Dne 27.11.2012 vydalo Vedení klubu.

Děkovačka divákům a vychytaná nula

26.11.2012 13:54

Vačice za sebou uzavřely první část sezóny vítězným zápasem proti HC Kinetic, zápasem, který se zapsal do kroniky našeho klubu několika zlatými milníky. Hned zpočátku je ale třeba zdůraznit, že výsledek i připsané dva body jsou z obrovské části zásluhou našeho vynikajícího gólmana Periho a jeho brilantních zákroků.

Utkání začínalo v 17,00 a jako již tradičně mělo značnou podporu příznivců Vačic v hledišti. Soupeř, o kterém víme, že hraje nebezpečný hokej založený především na brejcích, zaznamenal několik bodů v předchozích kolech i proti nejlepším týmům z celé ligy a o body chtěl obrat i nás, což bylo patrné hned po úvodní buly. Peri měl v prvních minutách více práce než jeho protivník z Kinetiku, za zmínku rozhodně stojí ukázkový semafor jako vystřižený z brankářské učebnice. Tyto úspěšné zákroky utvrdily Periho v jeho jistotě a na jeho výkonu by těžko někdo našel sebemenší chybičku.

Úvodní část jsme vyhráli 1:0 po Bobšově střele, asistenci si připsal a bojovností celou akci připravil Karkula. Nicméně hra byla velice vyrovnaná a Kinetic co chvíli hrozil z brejkových přečíslení při hře 5 na 5 a hlavně v přesilovkách, kterých jsme Kinetiku nabídli v první a druhé třetině hned pět. Na obou stranách se objevily i převahy pěti proti třem, nikdo však nedokázal jedinou početní výhodu proměnit.

Navýšení náskoku na 2:0 přišlo na začátku druhé části z hole Richieho, jenž přečetl hru v absolutním zmatku před soupeřovou brankou a ve změti sedmi hráčů dorazil puk do sítě. Šancí dále neubývalo, Jiřin a Pelech několikrát napřáhli k prudké střele, ale výsledkem byly pouze šrámy na mantinelech a plexiskle za brankou. Neujal se ani Šozdův průnik nebo Mildova chytrá zadovka zpoza brány. Několik po sobě jdoucích vyloučení způsobilo chaos při střídání a zmatky ve vlastních řadách a tak začal být soupeř lepší a aktivnější, dokonce více bojoval, ale v cestě za snížením mu stál brankář Peri.

Až přestávka nám umožnila srovnat si hru nejen na kluzišti ale i v hlavách a do poslední třetiny jsme nastoupili s tím, že budeme hrát disciplinovaně, pokusíme se přidat třetí gól a rozhodnout tak celý zápas. Nebylo to ale vůbec snadné, zvlášť nám všem zatrnulo po faulech Čubíse a Pelecha, kteří na poslední chvíli nedovolenými zákroky hasili jasné gólové šance Kinetiku. Po obou přečinech proti pravidlům bylo sudím nařízeno trestné střílení, exekutoři hostů si ale na Perim vylámali všechny zuby a nesnížili. Nedlouho nato Pája K., po perfektní křižné přihrávce našeho velezkušeného zadáka Čubíse, předvedl dvě kličky do středu hřiště, zbavil se obránců a tváří v tvář brankáři skóroval švihem nad jeho lapačku. 3:0.

Posledních pár minut jsme odbránili a po ukončujícím hvizdu se mohli potěšit s bezchybným čáryfukem Perim, jenž poprvé v sezóně nepustil jediný puk za svá záda, uhájil čisté konto a vyčaroval Vačicím celkové vedení po první části ligy ŠLAH.

Velký dík patří i věrným fanouškům, kteří nás pravidelně podporují a podílejí se tím velkou měrou na úspěších Vačic, proto i jim všichni naši hráči, jako jediní v lize, poděkovali extraligovými gesty a pokřiky směrem k oběma stranám tribuny.

Děkujeme.

Branky a nahrávky : Bobeš ml. 1+0, Richie 1+0, Pája K. 1+0, Karkula 0+1, Šozda 0+1, Čubís 0+1

Hrdý odchod

20.11.2012 10:16

Ke dni 19.11.2012 náš realizační tým vyslyšel žádost trenérů klatovské mládeže a uvolnil vynikajícího útočníka a nejlepšího střelce Honzu Hořkého. Ten se od tohoto data zapojí do krajské soutěže Jihočeského kraje ve službách klatovských juniorů B.

Celý mančaft ho bude velikou měrou postrádat, ale jsme rádi, že účinkování v našich zápasech mu umožnilo postoupit do vyšších soutěží a dál tak rozvíjet svoji hokejovou kariéru.

Děkujeme.

Deset gólů do soupeřovy sítě

19.11.2012 15:11

Šestý zápas první části ligy ŠLAH odehrály Vačice podruhé za sebou na domácí půdě proti HC Tango. Podle předchozích vystoupení tohoto týmu bylo jasné, že půjde o zápas přinejmenším vyrovnaný a velmi důležitý, abychom se udrželi na špici tabulky.

Do utkání jsme nastoupili s respektem, ale bez jakýchkoliv známek nervozity a to se kromě úspěšných pokusů našich klíčových borců a disciplíně podepsalo na konečném výsledku.

Úvod střetnutí začal v rychlém tempu a zdálo se, že to bude oběma týmům vyhovovat. Byly to však Vačice, ketré vstřelily první branku - v šesté minutě skóroval Hořčák po asistenci Pelecha, jenž odehrál špičkové utkání nejen díky unikátním zákrokům v obranném pásmu a právem si připsal hned pět bodů ! Obrana Tanga vykazovala značné mezery, brejkové rozehrávky jim nevycházely a tak Jiřin ve spolupráci s Richiem v polovině sedmé minuty navýšili náskok Vačic na 2:0. Necelé dvě minuty po něm vstřelil branku výborně naladěný Pelech a bylo vidět, že pečlivé bránění vlastního obranného pásma a tlak před svatyní Tanga se vyplácí. Přibývalo přesnějších přihrávek, zlepšovala se kombinace a násobila se střelba na soupeřova gólmana jakoby naši hráči předcházející sváteční den nasbírali nové síly a chuť do hry. Rajčák se prosadil po Pelechově pasu v čase 10,05 a změnil skóre na 4:0 a byl to opět Pelech, kdo vybídl Karkulu k úspěšnému zakončení 20 sekund před první sirénou. 5:0 ovšem zdaleka nebyl konečný výsledek.

Po pauze vítali diváci hráče Vačic pokřikem "deset, deset" a po střeleckém apetitu z první třetiny se to nezdál být cíl nemožný. Ale i Tango má hokejisty, kteří umějí zúročit sebemenší chyby soupeře a 43 sekund po začátku druhé části vhazování snížilo. To stačilo k tomu, aby na lavičce domácích přestala úřadovat exhibiční nálada a znovu se kormidla chopila soustředěnost a snaha. Pětigólové vedení se Vačicím vrátilo z hokejky Páji K., asistencí se podílel tradičně skvělý Hořčák, který své sólové akce nadšeně rozdával dojíždějícím spolubojovníkům a sám při přesilovce minutu a půl před hvizdem ukončujícím druhou třetinu navýšil vedení na 7:1 po Rajčákově příhře.

Gólové hody pokračovaly i v části poslední a body do kanadského bodování si připsali i hráči, kteří mají za úkol šance likvidovat než připravovat. Gólman Peri, který při přesilovce zastavil vyhozený puk projíždějící podél mantinelu za jeho brankou, neotálel, neomylně jej poslal na hůl Pelecha a ten už přesně věděl, co s ním má udělat. V rychlosti prokličkoval půlku hřiště a zavěsil. Dvacet vteřin po něm předvedl velmi podobné sólo Jiřin a na výsledkové tabuli rozsvítil číslo 9. Hra byla uvolněná a přesto Vačice stále útočily a dařilo se jim i na dlouhé sekundy zamknout soupeře před klecí. Po několika minutách sice Tango snížilo na 9:2, ale byly to opět domácí Vačice, konkrétně Milda, kdo měl poslední slovo. Vyslyšel hlasité prosby diváků a svým prvním gólem v sezóně stanovil konečné číslo vstřelených branek do sítě Tanga na dvoucifernou desítku.

Vačice odehrály pečlivý, kombinační a disciplinovaný (žádný z jejich hokejistů nebyl vyloučen) duel, ve kterém všichni hráči poctivě bránili a nezapomínali na střelbu a právem zvítězili 10:2.

HVĚZDA UTKÁNÍ : Pelech

Góly a nahrávky : Hořčák 2+1, Jiřin 2+1, Pelech 2+3, Rajčák 1+1, Karkula 1+0, Pája K. 1+0, Milda 1+0, Kulík 0+1, Richie 0+1, Peri 0+1

Ostrý remízový souboj

12.11.2012 16:07

Na poměry šumavské ligy nezvykle tvrdé utkání odehráli naši borci na svatého Martina proti výběru HC Autokempf. Tento mač byl plný osobních soubojů, z nichž většina, ač za hranicí pravidel, zůstala nepotrestána, ale také zajímavých zvratů na obou stranách.

Přestože domácí Vačice nastoupili k zápasu s Perim v bráně, jehož výkon je potřeba hned zpočátku vyzdvihnout a ocenit, museli kvůli zraněním hrát jen na dvě obranné dvojice a se změněnými útočnými formacemi. Po první třetině prohrávali 0:1, když nikým nekrytí obránci soupeře ostřelovali jejich branku. Jenom díky jistým zásahům Periho jsme v první části neinkasovali více gólů, přičemž sami jsme se stěží k nějaké střele probojovali, o ohrožení Kempfácké svatyně nemohlo být ani řeči.

Ve druhé třetině se pozvolna začal měnit styl hry a útočníci Vačic začali vystrkovat růžky. Bohužel, jak už byl zmíněno, ve svém útočném pásmu naráželi na nepřiměřené zákroky, za které byl soupeř jen velmi zřídka vylučován. Nakonec to byli opět Kempfové, kteří při hře 4 na 4 dokázali proměnit jednu ze šancí - po prohraném buly v našem obranném pásmu puk obráncem nahozený prolétl přes skrumáž až za Periho záda. Od tohoto momentu uplynulo přesně 35 vteřin a skóre se znovu změnilo - Hořčák (jak je jeho zvykem ve vlastním oslabení) ujel středem hřiště a sám snížil na 1:2. Od začátku druhé poloviny zápasu jsme začali mít navrch a všechny tři lajny si vypracovaly velice slibné šance, největší z nich promarnili Kulík (sám před brankářem trefil jeho nastavenou hruď) a Pája, který nezkrotil na hranu postavený puk po Hořčákově přesné přihrávce (kterou nikdo nečekal ;) ).

Vyrovnání se zdálo být daleko, ale obraz hry už vylučoval debakl, na který to zpočátku mohlo vypadat. Tento pocit zcela odmítl Bobeš ml., jenž střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy vymazal vedení Kempfů a srovnal na 2:2.

Plni odhodlání a touhy po vítězství nastoupili domácí do poslední části. Tu jim ovšem sebral nejen po odehraných třiatřiceti vteřinách soupeř, jenž se dostal znovu do vedení, ale i rozhodčí, kteří přestali pískat jednoznačné nedovolené zákroky. Divákům místy připadalo, že na trestnou lavici odchází hráč faulovaný, nikoli faulující. V tuhle chvíli se ale vyplatily před zápasem vynucené změny v sestavě a Venca J., hrající tentokrát v útoku, využil svůj klid a přehled a proměnil svou šanci v další vyrovnávající gól. Pět minut nato rozjásal střídačku Vačic Pája K., který svým prvním gólem v sezoně zařídil zvrat zápasu a vedení domácích. Čas utíkal v náš prospěch a už se zdálo, že dva body nás neminou. Při následném oslabení, kdy Autokempf odvolal brankáře a hrál v přesile 6 na 4, získal puk pod kontrolu Jiřin, který ho podporován Mildou sebejistě zavezl za útočnou modrou čáru. Kotouč si připravil k zakončení, ale místo přesné technické střely do prázdné kisny zvolil dělovku příklepem a minul. Orazítkoval pouze horní tyčku.

Podle pravidla "nedáš - dostaneš" hráči Kempfů po pár vteřinách srovnali na 4:4, což byl konečný výsledek zápasu. Oba týmy si odnesly po jednom bodu.

Vačice předvedly pěkné a konečně znovu bojovné a neodevzdané utkání, které mohlo skončit krásným vítězstvím a mimo skvěle chytajícího Periho je potřeba zmínit a na jedničku oznámkovat perfektní práci Pelecha, Vlčáka a Páji K.

Góly a nahrávky : Hořčák 1+1, Pája K. 1+0, Bobeš 1+0, Venca J. 1+0, Vlčák 0+1, Kulík 0+1

Nesouhra v týmu nás stojí body

31.10.2012 15:01

Čtvrtý zápas, který Vačice odehráli v den vzniku samostatného československého státu tj. v neděli 28.10. proti HC Tomahawks, se jednoznačně nevydařil. Začátek byl ze strany prozatím bodově posledního týmu ligy povedenější, v první části si vybojoval vedení 1:0 a Vačice měli plné hokejky práce, aby se vůbec mohli prosadit ve svém útočném pásmu.

Po přestávce se obraz hry neměnil, ale Šozda dokázal odpálit dynamity ve svých bruslích a vyrazil na sólovou akci, kterou zakončil učebnicovým blafákem do bekhendu. Srovnáno 1:1.

Z pohledu statistiky to byl zápas dvou nejtrestanějších mančaftů ŠLAH a to se také na ledě prokazovalo : 18 vyloučených včetně dvou osobních trestů (10 minut na straně Tomahawků, trest do konce utkání na straně Vačic). Ale přesilovky nebyly to, co by přinášelo góly. Richie s Jiřinem ve vlastním oslabení přebruslili soupeře a kombinací za bránou soupeře způsobili zmatečný shluk hráčů, ze kterého Richie svým přehledem dokázal vytěžit branku a Vačice poprvé v utkání vedli.

Ale nesouhra, nespolupráce, nedostatečná střelba a nedůraz v klíčových momentech znamenaly srovnání Tomahawků nijak pohledným gólem před koncem druhé třetiny. Výsledky ovšem nejsou o kráse ale o počtech vstřelených a inkasovaných branek a protože ve třetí třetině žádný z hokejistů neskóroval, rozdělily si oba týmu po jednom bodu.

Vačice nejsou muzikantí

21.10.2012 18:58

Přestože nálada před vyhecovaným zápasem proti AHC Čáp auto byla výtečná, naši hráči nenastoupili k utkání nejlépe. Nedisciplinovanost a nedodržování základních činností přispělo k tomu, že po čtyřech minutách hry Čápi vstřelili první branku do naší sítě. Místo toho, aby hokejisti Vačic začali opět aktivně bruslit jako v předchozích zápasech, pokračovali ve stejném rytmu hry a brzy už prohrávali 0:2. Tento náskok Čápů se ještě v první třetině zvýšil, když po ledabylém bekhendovém nahození z rohu kluziště gólman Vačic, jindy téměř nepřekonatelný, nepochopitelně pustil puk za svá záda.

Ve druhé části se naši hráči semkli dohromady a vrátili se ke hře, která byla nejen hezčí pro oko ale hlavně produktivnější. Nejprve v přesilovce Pája krásně bekhendem zavěsil Hořčákovu příhru na hranici brankoviště (rozhodčí chybně označili Hořčáka jako střelce a Páju jako přihrávajícího - pozn. red.) a o pár minut později se sám Hořčák dokonce v oslabení vydal na zteč a i tentokrát skóroval. Inu, výjímečně Hořký, výjímečně dobrý.

Do konce zápasu, i přes velké šance Čubíse, Rajčáka, Hořčáka, Pelecha a Kulíka, se góĺová konta neměnila a tak Vačice prohrály 2:3 zejména díky nepovedené první třetině.

Nicméně klucí z Vačice nejsou žádní muzikanti, aby pořád vyhrávali ;)

Branky a nahrávky : Bača 2+0, Pája K. 0+1

Po druhém kole čtyři body

16.10.2012 16:04

V pondělí 15.10. měl tým AHC Vačice před sebou další úkol - porazit mančaft HC 2009 Nýrsko. Po prvním kole, kdy Nýrsko inkasovalo třináct branek, se nezdálo, že to bude tak těžký soupeř, jakým ve skutečnosti je.

Naši začali tento pro diváky nepohledný a často přerušovaný zápas lépe a po dvou velmi rychlých brankách Hořčáka vedli už ve čtvrté minutě 2:0. Jako by se však tímto průběhem nechali zmást a docela přestali hrát, objevovalo se stále víc nedůsledností a chyb v obraně, při rozehrávkách i v ukázněnosti trestané následným vylučováním. To mělo za následek nejen snížení a vyrovnání Nýrska, ale dokonce i jejich jednobrankový náskok. Před koncem třetí třetiny však nýrští hrubě faulovali samostatně ujíždějícího hráče Vačic a rozhodčí nařídil první trestné střílení tohoto zápasu, kterým si Hořčák připsal třetí gól v utkání.

Ve druhé třetině Vačice strhli vedení zpět na svou stranu zásluhou Richieho, jenž se nejlépe zorientoval před soupeřovou brankou a vstřelil čtvrtou branku, čímž zahájil obrat utkání. HC 2009 Nýrsko sice stačilo i na tento gól naít odpověď, ale střelci asistoval hráč, který nebyl uveden na zápasové soupisce a proto se skóre neměnilo. O jednoho hráče oslabení nýrští však houževnatě bojovali dál a stále si vytvářeli nadějné šance, které jim kazil výborně chytající Pepi. Jednou z nich bylo i trestné střílení za zalehnutí puku bránícím hráčem v brankovišti, ani toto jim ovšem nevyšlo.

Na druhé straně Rajčák všem předvedl, jak se střílí příklepem a ze dvou ran vsítil dvě branky, jednu ve druhé a jednu ve třetí třetině. Když Wolfi ve 38. minutě tvrdě přitiskl protihráče na mantinel a byl vykázán do šaten, napětí se ještě více stupňovalo a hra přiostřila. To se ale nevyplatilo hráčům Nýrska a po jednoznačném faulu na útočícího hokejistu Vačic rozhodčí signalizovali třetí trestné střílení, které Hořčák bezpečně proměnil a završil svůj zápasový počet gólů na čísle čtyři.

Do konce utkání se už pak až na několik udělených menších trestů nic nezměnilo a tak AHC Vačice Klatovy vyhrál 7:4.

Branky a nahrávky : Hořčák 4+0, Jiřin 0+2, Rajčák 2+0, Richie 1+0, Čubís 0+1