Novinky 2012/2013

Zpět do kolotoče ŠLAH

12.03.2013 10:44

Po úspěchu na turnaji je nutné se rychle zregenerovat a soustředit se na finiš ligy. V neděli 17.3. od 11,00 se uskuteční boj o první příčku, soupeřem nám bude HC Vizi Auto.

Podle předběžných informací, které jsme získali od vedoucích obou mužstev, se proti sobě postaví známé tváře a hvězdy minulých let Petr Bělík a Jiří Kobzík. Přijďte podpořit svého favorita.

Na tento zápas natrénujeme v sobotu 16.3. od 18,30 hodin.

Bronz z mezinárodního klání

10.03.2013 21:03

Začátkem března se tým AHC Vačice Klatovy účastnil historicky prvního turnaje a hned to byl šampionát mezinárodní. Mužstva byla rozlosována do dvou skupin po pěti a klatovský tým si v té své počínal skvěle - po prvním dni totiž celou skupinu vedl a po dohrání všech zápasů o den později postupoval ze druhého místa jen kvůli horšímu skóre, když ze čtyř zápasů ani jednou neprohrál. V semifinále je tedy čekal vítěz druhé pětice a mělo se rozhodnout o postupu do boje o nejvyšší příčku. Tento zápas Vačicím bohužel nevyšel a tak nezbývalo, než se poprat o bronzové medaile. Do posledního utkání nastoupili báječní kluci z Vačice plní chuti a odhodlání a vybojovali pohár za celkové třetí místo.

Veliký dík si zaslouží věrní fanoušci, kteří své hokejisty neúnavně podporovali a na stadionu vytvářeli jedinečnou atmosféru.

První příčku nakonec obsadil švýcarský tým Red Bulls Herisau, druhou němci ESC Hochstadt.

08.03.2013 14:36

Nadcházející víkend (tj. 8.-10.3.) změří tým AHC Vačice Klatovy své síly se soupeři z ostatních evropských zemí na mezinárodním turnaji. Uvidíme, jestli si kluci v oranžových barvách poradí s kluby z Německa, Švýcarska, Irska, Holandska, Itálie a Lotyšska.

Držíme place !

Zvířecí souboj

04.03.2013 19:18

Za zvířecí souboj by se dal považovat zápas, který jsme viděli v neděli 3.3. na klatovském zimním stadionu, kde se utkali Vačice a Čápi. Muži s opeřeným znakem na prsou na ledě létali a místy byli všude, ale čtyřnozí dravci jim přistřihli křídélka a ulovili velice cenné vítězství. Navíc to bylo poprvé v historii, co se podařilo sebrat týmu AHC Čáp Auto všechny body.

Začalo se svižně a na hráčích vůbec nebyla znát nervozita z důležitosti zápasu. První minuty ovšem patřily hostujícím Čápům, jejichž nekrytý hráč dorazil puk nastřelený na branku a hned v úvodu vnesli více klidu na své hokejky. Tím znovu Vačicím dokázali, že dnešní duel nebude ani v nejmenším odpočinkovou procházkou, ale tvrdá a náročná bitva o body a přiměli je více se soustředit a snažit. Dvojice Kulík – Bobeš si vytvořila potřebný prostor po obou stranách soupeřovy branky, Kulík poslal přihrávku přes celé brankoviště a Bobeš bekhendem vymazal náskok Čápů. Hra byla dále vyrovnaná, na jedné i druhé straně bylo obtížné přejít do útočného pásma s kotoučem na holi a komu se to podařilo, byl vytlačen do rohu a musel čekat tvrdý náraz na hrazení. Jeden z takových střetů byl ovšem za hranicí pravidel a faulovaný Pelech po něm zůstal notnou dobu ležet na ledě s pochroumanou rukou. Po intervenci kapitánova asistenta Richieho a diskusi rozhodčích byl provinilý hostující hráč vyloučen do konce utkání, a protože se tahle situace stala během naší přesilovky, měli jsme minutu před koncem první části možnost ujmout se vedení v početní výhodě 5 na 3. Bohužel jsme ji stejně jako do druhé třetiny pokračující pětiminutovou převahu 5 na 4 nevyužili.

Až těsně po jejím skončení Rajčák zavezl puk přes celé hřiště a za bránou posunul na Páju, který šikovně hledal spoluhráče v ohni brankoviště. Inu – kdo hledá, najde, v našem případě Pája nalezl nekompromisně skórujícího siláka Jiřina. Necelé dvě minuty nato se podobný obrázek opakoval v podání útočníků Bobeš – Karkula a tím druhý jmenovaný člen koncertní ochranky zvýšil na 3:1. A protože Vačicím kryje záda zatím nejlepší gólman celé ligy Peri, byli to opět oni, kdo měnil stav ještě ve druhé třetině. Po vhazování v útočném pásmu se puku chopil bek Venca J., chytře ho tělem pokryl, stáhl ke středu hřiště a nečekaně bekhendem vystřelil. Gól a radost spoluhráčů byla odměnou za odmítnuté pozvání na bigbít předcházející noc.

Do poslední patnáctiminutovky přišel tým Vačic ospalý nebo snad kluci zapomněli nohy v šatně, ale jejich hra byla pomalá, nedbalá a nepřesná. Z toho pochopitelně těžili protivníci, kteří, ač postrádali jednoho z klíčových hráčů, dokázali vycítit příležitost dostat se zpět do zápasu. Jenže bomba z kruhů po vhazování ani střela nepokrytého útočníka tři minuty před koncem už ke zvratu v zápase naštěstí nepomohly, takže AHC Vačice porazil v cestě za titulem poprvé v sezóně i AHC Čáp Auto a to 4:3.

Branky a nahrávky : Bobeš 1+1, Jiřin 1+0, Karkula 1+0, Venca J. 1+0, Pája 0+1, Kulík 0+1

Rozkaz zněl jasně - nesmí projet za žádnou cenu

25.02.2013 10:16

Počtvrté v sezóně si tým AHC Vačice s Perim v bráně vychutnal čisté konto a v nedělním utkání rozstřílel HC Tango 8:0. Začátek duelu byl celkem vyrovnaný, žádný z týmů nechtěl udělat hrubku, která by mohla poslat soupeře do vedení. Ale hráči v oranžových barvách byli bojovnější a své šance si vytvářeli i přes odpor Tanga. Jiřin zahájil brankovou nadílku už v šesté minutě, když po Váčově přihrávce razantně nahodil puk na gólmana a ten jej procedil za svá záda. Tlak Vačic neustával, ba dokonce mohl ještě několikrát během první třetiny vyústit v další navýšení skóre, ale dorážející hráči, např. Kulík, nepochopitelně minuli ze dvou metrů dokořán otevřenou bránu. Tuto konkrétní situaci skvěle vybojoval Karkula. Pája s Márou a Rajčákem na křídlech se rychlými a přesnými kombinacemi dostávali do velice slibných příležitostí a přestože koncovka zatím nevycházela, jejich pohledné akce byla radost sledovat.

V poslední minutě úvodního dílu byl vyloučen Bobeš a ve čtyřech jsme nastoupili i do části druhé. Hra se lehce přiostřila, naši ramenáči si nenechali nic líbit a tím jsme poskytli Tangu čtyři výhody jednoho muže v poli navíc, v jednom případě dokonce dvou. Při oslabeních jsme si dvojnásob uvědomovali Čubísovy předzápasové instrukce pro obrannou činnost. Rozkaz - ten zněl jasně - nesmí projet za žádnou cenu ! Nebyl čas lámat si hlavu, kdo je kdo. A vyplatilo se. Jen Peri si začínal stěžovat, že si skoro nesáhl na puk, že mu v brance začíná být zima a i on si připsal další trestné minuty - fauloval nejspíš z nudy podražením protihráče. My jsme také nevyužili dvě přesilovky a tak se muselo rozhodnout při plném počtu hráčů na ledě. Neodstavitelný Jiřin zavezl puk za bránu a asistencí našel Richieho bojujícího v brankovišti, který z první zvýšil na 2:0. Třetí zářez zajistil Mára, když zabral na červené čáře, dostal se do brejku a ten dělovkou proměnil. Co bylo brankáři platné, že si na puk sáhl, průběžný výsledek po druhé části byl 3:0.

Brilantní útočná práce našeho nejvytěžovanějšího beka Pelecha stála za čtvrtým gólem od A až do Z. Puku se ujal ve vlastním obranném pásmu a v plné rychlosti se podél mantinelu prodral až do třetiny útočné, tělem si pokryl puk, manévrem ke středu kluziště si vytvořil perfektní šanci a nezaváhal. 4:0. HC Tango sice také dostalo puk za brankovou čáru Vačic, ale dosáhli toho vysokou holí a tak se pokračovalo za nezměněného stavu. Popáté zvyšoval znovu Jiřin, tentokrát využil svou rychlost a dojel puk, který soupeř nepřesností ztratil při kombinaci na naší obranné modré. V cestě za gólem už stál jen brankář, jenž kapituloval po Jiřinově bekhendu. Pája, vynikající dříč s perfektním přehledem asistoval při následujícím gólu. Vystřelil, Rajčák se ze svého postu dostal k vyraženému puku jako první a vyšil do brány Tanga šestou branku. Pak Vačice ukázali svou sílu i v oslabení. Richie ve spolupráci se Šozdou přinutili protihráče chybovat a změnili dílčí skóre na 7:0. Kdyby byl gólman týmu HC Tango nadšený rybář a ve své síti lovil ryby stejně často jako z ní v neděli lovil puky, byl by jistě veselejší. Osmou ránu mu zasadil opět Rajčák, objel bránu a hledal spoluhráče v lepší pozici, ale všichni byli dobře pokryti a tak z nulového úhlu všechny překvapil bekhendovou střelou nad rameno přikrčeného brankáře. Tím rozjásal velkou většinu diváků v ochozech, ale pokřik "deset, deset" nebyl zdaleka tak mocný, jako když se Váč při odchodu na střídačku těsně před vrátky v nulové rychlosti rozmáznul o led, až se málem zlomil vejpůl.

Ani to už na stavu nic nezměnilo a mužstvo AHC Vačice po skvělém výkonu první i druhé lajny zvítězilo nad HC Tango i ve třetím vzájemném zápase.

Branky a nahrávky : Jiřin 2+1, Richie 2+0, Rajčák 2+0, Mára 1+1, Pelech 1+0, Pája 0+1, Šozda 0+1, Váč 0+1

Hvězda utkání : Jiřin

Gólové hody pod taktovkou třetí lajny

19.02.2013 11:53

Pondělní večer 18.2. si příznivci týmu AHC Vačice Klatovy přišli na své. Jejich oblíbenci vyzvali na domácím ledě HC Kinetic a dá se říct, že výsledkem 7:1 zarazili Kinetiku poslední hřebíček do rakve nadějí na umístění se do čtvrtého místa celkově. Je sice pravdou, že hosté se potýkají s těžkostmi ohledně zranění jejich gólmana z krajské soutěže, ale zdatně jej nahradili oporou z okresních Lub a Vačice se pro dnešní zápas trápili s nedostatkem útočníků i s rychlou změnou na postu brankáře.

Mužstvo domácích vstoupilo do zápasu sebejistě a i přes nově poskládané útoky mělo více ze hry. Dobrými kombinacemi si od počátku zápasu vytvářeli slibné šance ke skórování. Paradoxně to ale byli hosté, kteří se ujali vedení, když v šesté minutě nechali obránci trestuhodně za svými zády nekrytého útočníka, jenž zpracoval přesný pas a měl dost času na to, aby se v nájezdu zkoncentroval na zakončení. Naprosto stejnou šanci dostali útočníci Kintetiku v první třetině ještě jednou, ale náš gólman se blafákem nenechal oklamat a vynikajícím zákrokem lapačkou zmařil další z možností na zvýšení náskoku. To už se ale ke slovu začala dostávat na poslední chvíli sestavená třetí řada, která se dvěma obránci v útoku začala i dokonala obrat zápasu. Nejprve Bobeš kličkou vypekl obránce na naší útočné modré a z pravé strany naservíroval Čubísovi do brankoviště puk na zlatém podnosu. Pro tak zkušeného hráče bylo lahůdkou nechat hokejku zakousnout do kotouče a poslat jej jako horký brambor až do kuchyně nad ramenem jejího ochránce. První třetina skončila 1:1.

Už poučeni z brejkové nálady Kinetiku byli naši obránci ostražitější a nestávalo se, že by bekům nějaká červená myška proklouzla. To vycítili i hráči v ofenzivě a mohli lépe myslet na útočení. Opět se prosadil třetí útok, když Venca J. dostal před bránu přihrávku od pěkně hrajícího Bobeše a bekhendem zavěsil do míst pravého horního růžku. 2:1. Sporná situace v polovině zápasu mírně zvedla emoce na obou stranách a to v okamžiku, kdy v těsné blízkosti před hostujícím brankářem Richie po asistenci Jiřina zvedl puk až k břevnu a rozhodčí bez zaváhání signalizoval gól. Hra byla přerušena, propukla radost Vačic, ale Kinetic reklamoval, že puk skončil mimo bránu. Po následné poradě rozhodčích byl ovšem gól potvrzen. 3:1. První vyloučení na naší straně přišlo až ke konci druhé části a kluci jej zahráli na výbornou. Mára s Pájou drželi puk daleko od vlastního území, vteřiny oslabení ubíhaly, ale jeho závěr patřil znovu třetí řadě, konkrétně Bobešovi. Vystihl přihrávku hráčů v přesile a v cestě za gólem už stál jen brnakář, který pět sekund před návratem Váče z trestné lavice kapituloval počtvrté. V dalších minutách si HC Kinetic vyrobil celkem silný tlak, ale páru jim z kotle vypustila precizní dvojice Venca J. - Bobeš. Akci začal Milan střelou od modré čáry, kterou gólman jen vyrazil před sebe. Bobeš byl nejblíže, kotouč přistrčil Vencovi a ten s úsměvem rozvlnil síť Kinetiku popáté. Snad šestým samostatným průnikem Pelechovým padl šestý gól Vačic. Náš rychlonožka se několikrát v zápase nadechne k raketovému útoku přes celé hřiště, ale téměř vždy něco jeho sólo zmaří. Dnes to konečně vyšlo a Vašík po bleskovém průletu hřištěm trefil skulinu mezi levým betonem a lapačkou maskovaného muže ve službách Kinetiku. Radost z gólu byla veliká, Karkula přispěchal a při objetí vlepil Pelechovi jednoho francouzáka navrch. Ještě v závěru této třetiny se znovu blýsknul svým uměním Roman, když vychytal trestné střílení právem nařízené po sekeře Pelecha.

V poslední části HC Kinetic stále útočil, ale tým Vačic hrál pečlivě odzadu a tak poslední kosmetickou úpravu skóre měl na svědomí kralující třetí útok. Při přerušení hry si Čubís promluvil se spoluhráči na ledě a usnesli se, že dají gól. A jak řekli, tak udělali. Čubís bezchybně vyhrál buly přesně na Váče, ten nahodil na bránu a v brankovišti dotírající Bobeš houslemi mezi nohy gólmana zahrál Kinetiku konečné skóre 7:1.

Branky a nahrávky : Bobeš : 2+2, Venca J. 2+0, Čubís 1+0, Pelech 1+0, Richie 1+0, Jiřin 0+1, Váč 0+1

Hvězda utkání : Bobeš

Gól v oslabení znamenal dva body

12.02.2013 16:09

Den po schůzi ligové rady, která zahájila poslední část sezóny 2012/2013, se proti sobě postavila mužstva HC Tomahawks a AHC Vačice Klatovy. Souboj aktuální poslední a první příčky v tabulce sliboval hezký hokej a tak jej přišlo sledovat i několik příznivců Vačic z domažlicka. Byli však stejně jako klatovští fanoušci těžce zklamaní průběhem a celkovým projevem svého týmu. Jeden z diváků se dokonce při druhé třetině dostal těsně ke střídačce hostujících Vačic a ze všech sil křičel, že fanoušci odejdou, nezlepší-li tým v oranžových dresech hru.

V bráně se poprvé v sezóně představila nová posila Vačic, urostlý mladý gólman, který s velikým přehledem o hře odchytal skvělý zápas a z velké většiny se pouze jeho výkon podepsal pod naše vítězství. Ze sítě vytahoval puk jen jednou a to po situaci, kdy si nejobjemnější hráč Tomahawků a zároveň celé ligy Marčák ustlal těsně před brankovištěm a při snaze vstát zabránil brankaři jak ve výhledu tak v úspěšném zákroku. Bohužel dnes naprosto nuloví beci mu toto počínání svou nečinností usnadnili. Ale nepředbíhejme.

Utkání začalo vyloučením Richieho už ve dvacáté sekundě a tento trend oslabení pokračoval celý zápas. Do hry v početní nevýhodě jsme se dostali celkem devětkrát, z toho třikrát do dvojnásobné nevýhody 3 na 5. První gól jsme ovšem zaznamenali my a to z hole Jiřina, který po přihrávce Richieho v polovině první třetiny vypálil příklepem z jízdy a brankář Tomahawků se nestačil ani ohlédnout. To bylo ale vše, co jsme dokázali v této části předvést a jenom gólman držel naděje hubeného náskoku ve svých rukavicích, než byl i on překonán již zmíněným vyrovnáním.

Druhá třetina nepřinesla zlepšení a soudě podle nálady diváků spíše zhoršení. Na straně Vačic chybělo bruslení, síla, přesnost, šikovnost a hlavně střelba. Můžeme jen doufat, že podobný tah na bránu a potenci nepředvádějí naši svěřenci v duelech proti svým ženám na hřištích ohraničených polštáři, jinak náš mančaft nebude mít mnoho následovníků. Tomahawks byli jednoduše lepší a to hlavně proto, že jsme jim to dovolili a nechávali je trestuhodně hrát. Proto těžko říct, jestli se Kulík před koncem čtvrté šestiny zápasu vzpamatoval nebo jestli byl natolik zmaten, že si neuvědomil, že jeho družstvo hraje v oslabení. Ať tak nebo tak, vyhozený puk z obranného pásma sebral a upaloval s ním k bráně protihráčů. Skóroval pod víko a tím nejen vrátil Vačicím vedení na svou stranu, ale zároveň se celému týmu revanšoval za nešťastnou a smyslů zbavenou volbu prezidenta.

Bez střelby, bez úspěšného zakončení několika málo individuálních akcí a s vysokým počtem vyloučení nebylo možné čekat další změnu stavu konta hostujících Vačic a od druhé třetiny bezchybný nováček naší soutěže v bráně důkladně zmařil všechny pokusy na zkorigování výsledku ze strany domácích, tím pádem si AHC Vačice po nejhorším výkonu sezóny připisují další dva body za výhru 2:1.

Branky a nahrávky : Jiřin 1+0, Kulík 1+0, Richie 0+1

Hvězda utkání : Roman

Wallpapers

12.02.2013 16:07

V sekci "Ke stažení" je možné stahovat pozadí plochy pro Váš monitor (wallpaper) s tématikou klubu AHC Vačice Klatovy.

OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ

06.02.2013 11:54

Počínaje dnem 9.2.2013 vedení klubu AHC Vačice Klatovy poskytuje svého brankáře Reného Pericata německému týmu ERC Ingolstadt za účelem hostování. René „Peri“ Pericat nadále zůstává na soupisce svého mateřského týmu AHC Vačice Klatovy a v případě, že mu časové vytížení dovolí, může nastoupit k utkání v lize ŠLAH.

Tento fakt je zajištěn především tím, že v německém angažmá nebude chytat mužskou ani juniorskou soutěž, což není v rozporu s pravidly ŠLAH.

Třetí třetina rozhodla

04.02.2013 23:35

Pondělní odpoledne 4. února se neslo ve znamení hokeje pro týmy AHC Vačice Klatovy v roli hostí a HC Kinetic jako domácích. Obě družstva měla o co hrát, z pohledu Vačic šlo jak o průběžné první místo v tabulce tak o bodový náskok před svými pronásledovateli z brabmorových pozic a Kinetic, jemuž se již delší dobu nedaří, chtěl konečně po čtyřech zápasech bodovat. Těmto aspektům hra prvních několik minut odpovídala, hokej byl vyrovnaný bez vyložených šancí.

Zhruba po pěti minutách si první útok Vačic vytvořil tlak v útočném pásmu, ale nepřesná zakončení a hlavně nedůsledné střídání všech trojic způsobovalo, že domácí Kinetic mohl několikrát zahrozit přečíslením z brejku. V deváté minutě si Pelech, jehož ice time byl nadmíru vysoký díky tomu, že střídal ve dvou pětkách, zpracoval puk u vlastní brány a místo rozehrávky zvolil samostatný průnik. Svou rychlostí a obratností se dostal za záda všech domácích hráčů a když už se připravoval k zakončení, jeden z obránců, pracující zřejmě jako dřevorubec, si neuvědomil, že už je z práce doma a dvěma údery sekerou a podražením poslal Pelecha k zemi. Zajímavé bylo to, že soudce pozorující fauly na našeho borce ze dvou metrů nechával hru plynout, kdežto jeho pruhovaný parťák od červené čáry vztyčenou rukou jasně signalizoval prohřešek proti pravidlům. Vzápětí tento rozhodčí logicky připravil puk pro samostatný nájezd a střídačka Vačic ve stoje s napětím sledovala, jak s ním Pelech naloží. Málokdo byl na pochybách, když si tento šikovný bek zeširoka najel pro puk, tři metry před gólmanem si ho stáhl blíže k tělu a bleskově švihem vystřelil. Místo do brány ale trefil puk do spojnice boční tyče a tuto šanci dokonale spálil.

Nezbývalo než bojovat dál a vytvářet si další a další příležitosti ke skórování, ale bezgólový stav se v první třetině nezměnil. Prostřední dějství pokračovalo v duchu prvního až do okamžiku, kdy naši zadáci zmáčkli jednoho útočníka Kinetiku na hranici středního a obranného pásma a čistě mu sebrali puk. A paradoxně to byl znovu místo útočníků velice vytěžovaný obránce, tentokrát Vlčák, který zmobilizoval své síly a vyrazil na výlet do útočného pásma. Nastřelil puk na bránu, kde už v brankařově výhledu clonil Richie a pokoušel se dorážet. Puk se ale odrazil směrem zpět k Vlčákovi, jenž nepřestal bruslit a kotouč z brankoviště posunul za záda gólmana Kinetiku. Tím se jedině potvrdilo, že hráči v tempu, konkrétně Pelech s Vlčákem, jsou aktivnější, více bruslící a úspěšnější než útočníci, kteří dlouho otáleli s vystřídáním a vysílení se na ledě jen ploužili.

Tomu udělali hráči Vačice přítrž hned zkraje poslední patnáctiminutovky a vylepšili tím pohyb na ledě. V páté minutě slavil úspěch další bek Venca J., dnes z nedostatku forwardů nasazen na levé křídlo třetí řady, a potvrdil svou útočnou potenci. Mára přesně přihrával od mantinelu a Venca, stojící před brankovištěm zády k bráně, lišácky ošálil celý Kinetic. Forhendem příhru zastavil, mírným pohybem naznačil snahu k otočce, obránci i gólman se přesunuli tímto směrem a tak měla jeho promyšlená bekhendová střela volnou cestu do sítě. Nedlouho nato se sice domácím poštěstilo snížit, když razantní střela levého obránce smolně trefila špičku Periho hokejky v okamžiku, kdy se po puku oháněl vyrážečkou, a odrazila se od ní za jeho záda. Vedení o dvě branky Vačicím vrátil Jiřin. V jeho případě to ani nemohlo být jinak - s pukem na hokejce bráněným svým mohutným tělem nekompromisně projel půl hřiště a dlouhou kličkou do bekhendu precizně zakončil. Tři minuty poté se Mára opět zapomněl na ledě, nevystřídal, ale zdatně útočil se spoluhráči z první lajny. Milda zatáhl puk po levé straně, vystřelil a Mára, který dokáže perfektně číst hru ale i počínání svých týmových kolegů, z plných sil sprintoval k místu, kam brankář kotouč vyrazil a z první rozvlnil síť Kinetiku počtvrté. Hokejisté domácích si od poloviny třetí třetiny opět vzpomněli na práci v lese a každou chvíli některý z nich čekal za bukem. Ale obránci Vačic jsou na tuto taktiku soupeřů zvyklí a tak to byl znovu gólman teď už předposledního týmu, kdo kapituloval. Pája, velice chytrý, rychlý a skvěle hrající chlapík, připravil parádní přihrávkou šanci, kterou Milda nepohrdl a mezi brankařovýma nohama navýšil vedení hostujících Vačic.

Oranžový balet porazil HC Kinetic 5:1 a vítězné vuvuzely ohlašovaly Vačicím průběžné vedení celé ligy.

Branky a nahrávky : Mára 1+1, Milda 1+1, Jiřin 1+0, Vlčák 1+0, Venca J. 1+0, Pája 0+1, Richie 0+1